BEIRATKOZÁS  2024-ben
Óvodai: Pusztaszabolcs, Deák Ferenc utca 21/1.
Bölcsődei: Pusztaszabolcs, Velencei út 65.

Óvodai beiratkozás
Pusztaszabolcs Város Önkormányzat Képviselő-testületének határozata alapján:
2024. április 22. (hétfő) 8:00-12:00
2024. április 23. (kedd) 8:00-12:00
2024. április 24. (szerda) 12:00-16:00
Bölcsődei beiratkozás ugyanezeken a napokon, ill. egész évben folyamatos.
Óvodába történő beiratkozás
A beiratkozás dátumát tárgyév februárjában a Pusztaszabolcs Város Képviselő-testülete hagyja jóvá, ezután kerül kihirdetésre az április 20-től május 20-ig terjedő időszakban.
Kötelező az óvodai nevelésben való részvétel azon gyermek részére, aki Pusztaszabolcs Város körzetébe tartozik, a nemzeti köznevelésről szóló 2011. CXC. törvény 8. § (2) bekezdése szerint 2024. augusztus 31. napjáig betölti a 3. életévét. A gyermek a nevelési év kezdőnapjától (2024. szeptember 1-jétől) legalább napi négyórás óvodai nevelésre kötelezett.
Elektronikus úton történő beiratkozásra is van lehetőség, melyhez igényelhető adatbekérő, illetve adatvédelemről szóló nyilatkozat a pszabovoda@gmail.com email címen, valamint ezek a dokumentumok innen is letölthetők. A kitöltött dokumentumokat a fent említett email címre (pszabovoda@gmail.com) küldjék vissza.
Óvodakezdés halasztása
A hatályos jogszabályi rendelkezések alapján a szülők – legkésőbb a tárgyév április 15- éig benyújtott – kérelemben kérelmezhetik a területileg illetékes járási hivatalnál gyermekük óvodakezdésének halasztását. A járási hivatal a szülői kérelem alapján, a gyermek jogos érdekeit szem előtt tartva felmentheti a gyermeket az óvodai foglalkozáson történő részvétel alól annak az évnek az augusztus 31. napjáig, amelyben a gyermek a negyedik életévét betölti, ha ezt a gyermek családi körülményei, sajátos helyzete indokolja. A kérelem benyújtásával kapcsolatban forduljanak a lakóhelyük alapján területileg illetékes járási hivatalhoz.

Külföldön élők
 hatályos jogszabályok értelmében 2020. január 1-jétől abban az esetben, ha az óvodaköteles gyermek családjával éppen külföldön él, ezt a tényt az Oktatási Hivatal részére be kell jelenteni. A bejelentéshez használható űrlap elérhető az Oktatási Hivatal honlapján (www.oktatas.hu) a Köznevelés menüpont Külföldi távozás bejelentése pontjából vagy a https://www.oktatas.hu/kozneveles/kulfoldre_tavozas_bejelentese oldalról közvetlenül. A bejelentőlap elektronikus kitöltését követően a kérelmet aláírva a következő postacímre kell megküldeni:
Oktatási Hivatal
Köznevelési Nyilvántartási Főosztály
1363 Budapest Pf. 19.

Jogorvoslat
Az óvoda elutasító döntésével kapcsolatban a fenntartóhoz (Pusztaszabolcs Város Önkormányzat Képviselő–testülete – Polgármesteri Hivatal 2490 Pusztaszabolcs, Velencei út 2.) lehet fellebbezést benyújtani az óvoda határozatának kézhezvételétől, vagy tudomására jutástól számított 15 napon belül a város jegyzőjénél.
A beiratkozással kapcsolatban az alábbi elérhetőségeken tájékozódhatnak:
Cím: Pusztaszabolcsi Városi Óvoda és Bölcsőde, 2490 Pusztaszabolcs, Deák Ferenc utca 21/1.
Telefon: 06-25/273-047
Email: pszabovoda@gmail.com

Bölcsődébe történő beiratkozás
Mindazon családok igénybe vehetik a bölcsődét, akiknek lakóhelye, vagy életvitelszerű tartózkodási helye Pusztaszabolcs Város közigazgatási területén van
Bölcsődébe a gyermek húszhetes korától harmadik életévének, illetve annak az évnek a december 31-éig vehető fel, amelyben a gyermek a harmadik életévét betölti. Ha a gyermek a harmadik életévét betöltötte, de testi vagy szellemi fejlettségi szintje alapján még nem érett az óvodai nevelésre és óvodai jelentkezését a bölcsőde orvosa, vagy házi orvosa nem javasolja, bölcsődében gondozható negyedik életévének betöltését követő augusztus 31-ig.

SZÜKSÉGES DOKUMENTUMOK
Gyermek Születési anyakönyvi kivonata
Gyermek TAJ kártyája
Gyermek lakcímkártyája
Gyermek személyi igazolványa
Szülők személyi igazolvány
Szülők lakcímkártyája
Szülők elérhetősége (telefonszám, e-mail cím)
Az intézmény a szülőt értesíti a gyermek felvételre kerüléséről, illetve arról is, ha a gyermek felvétele helyhiány miatt nem történik meg, és előjegyzésbe kerül.
Amennyiben a gyermek felvételre kerül, akkor a beszoktatás első napja előtt két héttel szükséges a bölcsőde szakmai vezetőjének eljuttatni az alábbi dokumentumokat:
Gyermek oltási könyve
A szülők munkáltatói igazolása
A szülők kereseti kimutatása
GYED-ről, GYES-ről, Családi pótlékról dokumentum
Határozatok (amennyiben van ilyen dokumentum, pl.: Gyámhatóságtól, rendszeres gyermekvédelemi kedvezményre jogosultság)
Magyar Államkincstár igazolása (három vagy több gyermek után emelt családi pótlék)
Ha a gyermek speciális étrendet igényel, meglévő allergiája van, meglévő betegségéről, megtörtént műtétekről orvosi igazolás szükséges (a beszoktatás első napján orvosi igazolás: „Egészséges, közösségbe mehet…”)
A beszoktatást megelőzi egy tájékoztató szülői értekezlet, amelynek időpontjáról a szülők értesítést kapnak (e-mail, illetve telefon útján).

Jogorvoslat
A beiratkozással kapcsolatban az alábbi elérhetőségeken tájékozódhatnak:
Telefon: 06-25/273-047
Email: pszabovoda@gmail.com