intézményünkről

Bölcsődei csoport

Férőhelyszám: 12 fő (1 csoport)
Alapítás dátuma: 2015. augusztus 31.
Alapító: Pusztaszabolcs Város Önkormányzata
Székhelye: 2490 Pusztaszabolcs, Velencei út 65.

A bölcsőde a gyermekvédelmi alapellátás része. A bölcsőde húsz hetes kortól hároméves korig biztosítja a családban nevelkedő gyermekek napközbeni ellátását, szakszerű gondozását és nevelését a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény alapján. A bölcsődébe felvehető minden gyermek, akiknek szüleik valamilyen oknál fogva napközbeni gondozásukat nem tudják biztosítani, akiknek szociális- vagy egyéb okok miatt egészséges fejlődésük miatt szükséges és fontos a bölcsődei gondozás – nevelés.

A bölcsőde segíti a dolgozó anyák, valamint a szociális és mentálisan intézményes ellátásra szoruló családok gyermekeinek szakszerű ellátását. A bölcsődei nevelés és gondozás biztosítja a gyermekek koruknak és fejlettségüknek megfelelő testi-szellemei- lelki fejlődését a napirend kialakításával és a differenciált, egyénre szabott nevelési módszerek alkalmazásával. A bölcsődében megvalósul a gyermek korának és táplálkozás-élettani szükségleteinek megfelelő étrend összeállítása, a közétkeztetés biztosítása. A bölcsődében dolgozó szakemberek segítik és támogatják a kisgyermekes szülőket gyermeknevelési és gondozási feladatok ellátásában, tanácsaikkal építően hatnak az anya-gyermek és az apa-gyermek kapcsolat erősítésében.

A bölcsődének fontos szerepe van a kora gyermekkori intervenció megvalósításához szükséges prevenciós tevékenységekben. Ha a gyermek a 3. évét betöltötte, de testi vagy szellemi fejlettségi szintje alapján még nem érett az óvodai nevelésre, a 4. évének betöltését követő augusztus 31-ig nevelhető és gondozható a bölcsődében.

Szakképzett kisgyermeknevelő: 3 fő        Dajka: 1 fő         Szakmai vezető: 1 fő

ÓVODÁINKRÓL RÖVIDEN

A Pusztaszabolcsi Városi Óvoda és Bölcsőde két épületben működik 9 óvodai és 1 bölcsődei csoporttal. Óvodáink - Zsiráf óvoda 100 fő férőhelyes, 4 csoporttal működik, és - Manóvár óvoda 125 fő férőhelyes, 5 óvodai és 1 bölcsődei csoporttal Az óvoda kollektívája Fábián Katalin Tevékenységközpontú óvodai nevelési programját 1999-től alkalmazza, mivel célja közel áll a nevelőtestület elképzeléseihez. Ezt 2009-től a kompetencia alapú komplex óvodai programcsomag szellemiségével egészítjük ki nevelőmunkánk során, ötvözve a két program sajátosságait. Örökös Zöld Óvoda-, Fejér megye Zöld Óvoda Bázisintézményi, Madárbarát óvoda, Kerékpár barát munkahely cím birtokosai vagyunk. Nagy hangsúlyt fektetünk a környezeti nevelésre, az egészséges életmódra, az erőszakmentes/együttműködő kommunikációra, az erkölcsi nevelésre és az illemre. A helyi sajátosságok megfogalmazásakor arra törekedtünk, hogy az óvodai és bölcsődei egység olyan programmal rendelkezzen, amely tartalmazza az intézmény küldetésnyilatkozatát, jövőképét, pedagógiai alapelveit, legfontosabb értékeit, céljait és megfeleljen a jogszabályi előírásoknak.
Olyan intézményként kívánunk működni, ahol az egyenlő hozzáférés érdekében minden gyermek esélyt kap személyiségének kibontakoztatására.
Arra törekszünk, hogy minél otthonosabb, barátságosabb, biztonságot nyújtó, élményekben gazdagabb óvodai légkört alakítsunk ki, ahova a szülők szívesen hozzák gyermekeiket, és ahol ők jól érzik magukat. Mindezek megvalósítására a garanciát abban látjuk, hogy az itt dolgozó szakemberek szakmailag jól felkészült, nyitott, kreatív, elhivatott személyek, kik folyamatosan fejlesztik pedagógiai tudásukat, tele vannak ambícióval, lelkesek. Biztosítjuk minden gyermek számára az egyenlő hozzáférést (esélyegyenlőséget), hogy egyformán magas színvonalú és szeretetteljes nevelésben részesüljön és csökkenjenek meglévő hátrányi. Kiemelt feladatunknak tekintjük a különleges bánásmódot igénylő gyermekek gondozását, inkluzív, integrált fejlesztését. Elfogadjuk, hogy minden gyermek más. Fontos feladatnak tekintjük, hogy óvodásaink a legjobb képességeikhez mérten, az iskolai életre felkészülten kerüljenek ki intézményünkből. Törekszünk arra, hogy megfelelő figyelmet kapjanak az egyéni képességek, megfelelő alap nyíljon a tehetség kibontakoztatására. Olyan kompetenciákat sajátítsanak el a gyermekek, amelyek megalapozzák az élethosszig tartó tanulást, ezáltal alkalmassá váljanak napjaink elvárásainak.
25éve

a gyermekek nevelésében